Termin: październik 2017
Miejsce: Aula św. Bernarda w klasztorze cysterskim w Jędrzejowie

Klasztorne wnętrza staną się w październiku przestrzenią obcowania ze sztuką filmową! Wówczas to zabierzemy naszych przyjaciół i sympatyków w niezwykłą podróż po świecie wartościowego filmu.

Podczas tygodniowego przeglądu, każdego wieczoru, obejrzymy inną produkcję, która pozwoli na spotkanie ze światem wartości wyższych dzięki obrazowi i dźwiękowi.

Wprowadzeniem co cyklu filmów będzie wykład na temat sztuki filmowej, języka filmu, sposobu wyrażania wartości za pomocą ruchu i czasu (kategorie prymarne w filmoznawstwie). Wykład ma służyć przygotowaniu teoretycznemu, które umożliwi bardziej świadome oglądanie proponowanych produkcji. Wykład wygłosi o. dr Michał Legan, paulin, teolog i filmoznawca.

Projekcja każdego filmu będzie poprzedzona teoretycznym wprowadzeniem na temat genezy i problematyki konkretnej produkcji. Po każdym seansie będzie miało miejsce spotkanie dyskusyjne na temat filmu.

Język filmu doskonale nadaje się do wyrażenia wartości humanistycznych i religijnych, wiele filmów potrafi w interesujący i niezwykły sposób opowiadać o świecie trudno wyrażalnym w jakikolwiek inny sposób. Jakie to będą produkcje? Szczegóły podamy bliżej wydarzenia.